Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji Warszawa

Posiadanie klimatyzacji to wielkie udogodnienie, nie można jednak zapominać także o związanych z tym obowiązkach. Konieczne jest zwłaszcza odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji. Na szczęście nie trzeba robić tego samodzielnie, a nawet nie powinno się za to zabierać, gdyż w ten sposób można uszkodzić urządzenie bądź nie osiągnąć odpowiednich rezultatów.

Profesjonalnym odgrzybianiem i czyszczeniem klimatyzacji w Warszawie i okolicach zajmuje się serwis Klimax. Nasze wysoko zaawansowane narzędzia i środki, jakimi dysponujemy, pozwalają nam na świadczenie usług na bardzo wysokim poziomie. Gwarantujemy, że Państwa klimatyzacja będzie idealnie czysta i bezpieczna.

Jakie grzyby i bakterie mogą się rozwijać w nieczyszczonej klimatyzacji?

Zaniedbanie obowiązku regularnego odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji może mieć fatalne skutki. Konsekwencją tego jest nie tylko gorsze działanie urządzenia, ale też rozwój groźnych dla zdrowia grzybów i bakterii chorobotwórczych. Realnie zagrażają one zdrowiu użytkowników klimatyzowanej przestrzeni.

W nieczyszczonej klimatyzacji rozwija się przede wszystkim legionella, powodująca poważną chorobę płuc. Brudna klimatyzacja może też emitować do otoczenia alergeny takie jak kurz i roztocza. Groźne są również bakterie powodujące zakażenia górnych dróg oddechowych, a także wirusy, wywołujące na przykład opryszczkę i zapalenie spojówek.

Czy regularne odgrzybianie i serwisowanie klimatyzacji gwarantuje bezpieczeństwo?

Naukowcy podają, że aż 40% groźnych zanieczyszczeń, grzybów i bakterii znajdujących się w budynkach pochodzi z nieczyszczonej klimatyzacji. Jest to spowodowane faktem, że brudne filtry i parownik powodują emisję takich patogenów do otoczenia. Z pewnością więc właściwe odgrzybianie i serwisowanie klimatyzacji pozwala tego uniknąć.

Trzeba jednak pamiętać, że by czyszczenie klimatyzacji przyniosło pożądane skutki, czyli zagwarantowało bezpieczeństwo, zabieg ten musi być wykonany profesjonalnie. Tylko fachowa dezynfekcja klimatyzacji daje pewność, że w jej zakamarkach nie pozostaną szkodliwe mikroorganizmy, które będą nadal zagrażać ludziom.

Czyścimy klimatyzacje w Warszawie i okolicach

Serwis Klimax oferuje profesjonalne i kompleksowe czyszczenie klimatyzacji w Warszawie i okolicach. Usługi te polegają na dezynfekcji klimatyzacji, starannym czyszczeniu przy użyciu odpowiednich środków, a także ozonowaniu klimatyzacji. Daje to pewność, że urządzenie jest higienicznie czyste i bezpieczne.